info@gopresov.sk
Audiosprievodca Audiosprievodca po Prešove pre Váš smartphone STIAHNUŤ

VŠETKY ÚŽASNÉ VECI

Všetky úžasné veci  / TICHO a spol.

Pozývame Vás do Divadla VIOLA na predstavenie svetovo úspešnej hry Duncana Macmillana a Jonnyho Donahoea Všetky úžasné veci, ktorej slovenskú premiéru v hlavnej úlohe s Mirom Nogom uviedlo Divadlo TICHO a spol.

Uvažovali ste niekedy nad tým, koľko je na svete úžasných vecí, pre ktoré stojí za to žiť? Pre ktoré sa oplatí to nevzdať?

Monodráma Všetky úžasné veci v podaní skvelého Mira Nogu je pútavým rozprávaním o živote muža, ktorý vyrástol v tieni opakovaných pokusov o samovraždu svojej mamy. Hovorí nám svoj vlastný príbeh, príbeh milujúceho syna, ktorý sa rozhodol vytvoriť zoznam všetkého úžasného, čo na tomto svete je, aby svojej depresívnej mame dokázal, že každý deň môže objaviť niečo nové, pre čo stojí za to žiť. Podarí sa mu ju presvedčiť? A podarí sa mu o tom presvedčiť samého seba?

Táto dojímavá monodráma, ktorá od čias svojho vzniku vypredáva javiská po celom svete, vznikla ako spolupráca jedného z najvýznamnejších súčasných britských dramatikov Duncana Macmillana (Ľudia, miesta, veci; Pľúca) a komika Jonnyho Donahoea, pre ktorého je táto hra aj jeho osobnou výpoveďou. No nečakajte dušu drásajúcu tragédiu. Práve naopak. Všetky úžasné veci sú plné radosti, smiechu a spontánnosti. Lebo práve to sú tie úžasné veci, pre ktoré sa oplatí žiť.

Účinkuje: Miro Noga

Réžia: Robo Horňák

Preklad a dramaturgia: Miroslava Košická

Scénografia a grafický dizajn: Jakub Branický

Fotografia na plagát: Daniel Krnáč

Fotografie z predstavenia: Simona Babjaková

Podujatie je súčasťou projektu PADÁK, 2. ročník.

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín

Vstupenky si môžete zakúpiť on line na našej web stránke: https://www.violapresov.sk/program-a-vstupenky/vsetky-uzasne-veci

Lístky je možné zakúpiť elektronicky priebežne, najneskôr v deň pred konaním podujatia do 24.00 hod. V prípade, že si neviete zakúpiť vstupenku on line, kontaktujte nás: info@violapresov.sk, 0908 978 913 .

Na mieste je možná platba len v hotovosti.

Dátum

27 feb 2022
Expirované

Čas

19:00

Vstupné

8.00€

Miesto konania

Divadlo VIOLA
Divadlo VIOLA
Tkáčska 2, 080 01 Prešov
Web
https://www.violapresov.sk
Kategórie
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac