Rómska paleta II. – digitálna výstava

Štátna vedecká knižnica v Prešove pripravila digitálnu výstavu s názvom Rómska paleta II., ktorá prezentuje  výtvarné práce žiakov Základnej školy v Jarovniciach. Výstava je dostupná vo Window Gallery od 1. 11. 2023 do 30. 11. 2023 od 16.00 hod. do 22.00 hod.

Škola je známa tým, že za výtvarné práce získala mnohé ocenenia doma aj v zahraničí (India, Japonsko, Portugalsko, USA, Česká republika, Maďarsko, Slovinsko, Severné Macedónsko, Švédsko, Nórsko, Fínsko, Irán a.i.). Žiakov viedol učiteľ Mgr. Ján Sajko.

Samostatne vystavovali v mnohých mestách, ako napríklad Washington D.C., Boston, Palm Beach, Hannover, Štrasburg, Brusel, Graz, Varšava, Viedeň, Praha, Budapešť, Krakov, Bratislava, Košice, Martin, Prešov, Sabinov. Malí autori pochádzajú zo sociálne znevýhodneného prostredia.

Štátna vedecká knižnica v Prešove sprístupnila v roku 2017 aj virtuálnu prehliadku priestorov základnej školy, v ktorej sú umiestnené mnohé maľby. Virtuálnu prehliadku môžete navštíviť na https://zsjarovnice.3-d.sk/

Dátum

01 - 30 nov 2023
Ongoing...

Čas

16:00 - 22:00
Štátna vedecká knižnica v Prešove (Window Gallery)

Miesto konania

Štátna vedecká knižnica v Prešove (Window Gallery)
Hlavná 99, Prešov, Slovensko
Web
https://www.svkpo.sk
Štátna vedecká knižnica v Prešove

Organizátor

Štátna vedecká knižnica v Prešove
Tel.:
+4210512454101
Email
kniznica@svkpo.gov.sk
Web
https://www.svkpo.sk
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac