Z police do knižnice, z antikvariátu do vitríny – výstava

Štátna vedecká knižnica v Prešove Vás pozýva na výstavu dokumentov starých a vzácnych tlačí z fondu ŠVK v Prešove – „Z police do knižnice, z antikvariátu do vitríny“.

Každý z nás rád nakupuje, sleduje trendy i akciové ponuky. ŠVK v Prešove v rámci akvizičnej politiky podporuje aj budovanie historického knižného fondu. Aj na tomto základe sa v posledných rokoch do knižnice zakúpili unikátne dokumenty zo 16. – 20. storočia najmä z antikvariátov. Knižnica získala vzácne dokumenty aj formou darov či výmeny s fyzickými a právnickými osobami. Záujemcovia nielen z radov historikov a milovníkov knižnej kultúry majú jedinečnú možnosť osobne, v rukaviciach si prezrieť a prelistovať to, čo je na jednej strane v našej knižnici najstaršie, no na druhej strane v rámci knižničných prírastkov najmladšie, čo sa z antikvariátov ocitlo vo výstavnej vitríne alebo v študovni starých tlačí na polici v relatívne nedávnom čase.

Podujatie realizujeme počas Týždňa vedy a techniky na Slovensku (2023) so snahou poukázať na dôležitosť poznania našej minulosti, na obsahovú hodnotu starých tlačí a ich uchovanie pre ďalšie generácie používateľov, bádateľov a návštevníkov knižnice. Táto výstava možno podnieti aj ďalších priaznivcov knižnice, ktorí nám do fondu v budúcnosti azda darujú pre nich už staré a nevyužité, no pre nás vzácne a zaujímavé tlače, ktoré budú slúžiť na štúdium ďalším záujemcom a vedcom.

Výstava je dostupná počas jedného mesiaca v termíne od 6. 11. 2023 do 6. 12. 2023 v študovni starých tlačí – v čase jej otváracích hodín. Vstup je voľný!

Dátum

15 nov 2023
Expirované

Miesto konania

Štátna vedecká knižnica v Prešove - študovňa starých tlačí
Štátna vedecká knižnica v Prešove - študovňa starých tlačí
Hlavná 99, Prešov

Organizátor

Štátna vedecká knižnica v Prešove
Štátna vedecká knižnica v Prešove
Tel.:
+4210512454101
Email
kniznica@svkpo.gov.sk
Web
https://www.svkpo.sk
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac