Informácie

Prezentovali sme región Šariš

V dňoch 23.01.-26.01.2020 sa v Bratislave uskutočnil už tradičný veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour 2020. Medzinárodný veľtrh sa konal v priestoroch Incheby a predstavili sa na ňom viac ako 345 vystavovateľov z 20 krajín. Medzi nimi sa prezentovalo mesto Prešov a Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Šariš v rámci veľkého prezentačného priestoru Prešovského samosprávneho kraja v duchu témy „Čaro vidieka“. Prezentačný priestor PSK bol posilnený fotografiami rodákov z kraja v nezvyčajných situáciách od fotografa Jána Štovku.

Svetová organizácia cestovného ruchu zameriava svoje tohtoročné aktivity na podporu vidieckeho cestovného ruchu a agroturistiky. V tomto zmysle sme sa aj my rozhodli takouto formu prezentovať stánok našej Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Šariš. Cieľom každej prezentácie je pritiahnuť v prvom rade pozornosť verejnosti a tým ďalším vedieť ponúknuť to naj z nášho pestrého regiónu. Tento rok sme podporili propagáciou jedinečnosti prešovského múzea Solivar so Soľnobanským toliarom a hrad Šariš. Celý región bol prezentovaný najnovším bedekrom po regióne Šariš „Vitajte na Šariši“, kde sa nachádzajú informácie o množstve najnavštevovanejších pamiatkach regiónu. Aby bol región originálnejší, podpora rázovitosti bola aj v prezentovaní jedinečného časopisu „Na dedine“, vydávaného vo Veľkom Šariši. Stánok počas dňa poctili svojou návštevou aj primátorka mesta Prešov pani Andrea Turčanová a pán primátor mesta Sabinov Michal Repaský, čím upriamili pozornosť na to, ako im na cestovnom ruchu v našom regióne záleží. Jedným z hlavných programov bolo aj odovzdávanie cien Prešovského samosprávneho kraja „Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2019“. Medzi ocenenými sa objavili aj dve atrakcie v našom regióne: chodník oskarového filmu „ Obchod na korze“ a drevený megafón pri obci Zlatá Baňa. Obom atrakciám srdečne blahoželáme a tešíme sa, že svojou jedinečnosťou prispievajú k objavovaniu a návštevnosti nášho regiónu.

MIC

Mestské informačné centrum v Prešove poskytuje všetkým svojim návštevníkom komplexné, presné a atraktívne informácie a je spoľahlivým a obľúbeným miestom prvého kontaktu návštevníka s regiónom.
Podobné novinky
InformácieZaujímavosť

Objavujte mesto Prešov so Šariš CARD

Informácie

Festival umenia FESTUM Prešov 2023

InformácieTip na výletZaujímavosť

Výstup na vežu Konkatedrály

Informácie

Poklady regiónu