InformácieTip na výletZaujímavosť

Výstup na vežu Konkatedrály

Pozývame Prešovčanov a všetkých návštevníkov nášho mesta, aby popri prehliadke Konkatedrály sv. Mikuláša, využili možnosť výstupu na vežu Konkatedrály, ktorá je už otvorená. Kto chce vidieť 360 stupňovú panorámu Prešova z vtáčej perspektívy, musí najprv zdolať 220 schodov a vystúpiť na vrchol veže Konkatedrály sv. Mikuláša a to do výšky 70 metrov. Do veže sa vchádza točitým kamenným úzkym schodiskom. Na jednotlivých podlažiach vo veži je výstava kresieb a fotografií, ktoré dokumentujú, ako sa vzhľad kostola rokmi menil. Na vyšších poschodiach sú umiestnené sochy z priečelia Františkánskeho kostola a fragmenty z Kalvárie. V druhej polovici veže sa vystupuje širším dreveným schodiskom. Návštevníci tu môžu vidieť mechanizmus zvonov. Tri veľké zvony dostali aj pomenovanie: zvon sv. Trojice, zvon sv. Mikuláša a zvon Panny Márie, najmenší zvon je umieračik. Ďalšou atrakciou pre hostí je vidieť takmer v 70 metrovej výške toaletu, ktorá kedysi slúžila zvonárovi.

OTVÁRACIE HODINY:
PONDELOK – NEDEĽA: 16h – 20h
PIATOK: 21h – 23:30h
Dobrovoľné vstupné: 2 €
V prípade nepriaznivého počasia, bude veža zatvorená

Organizované skupiny a školy aj mimo otváracích hodín je možné nahlásiť emailom na po.mesto@abuke.sk alebo telefonicky:  0908 301 078 (p. Jozef Mihaľ).

MIC

Mestské informačné centrum v Prešove poskytuje všetkým svojim návštevníkom komplexné, presné a atraktívne informácie a je spoľahlivým a obľúbeným miestom prvého kontaktu návštevníka s regiónom.
Podobné novinky
InformácieZaujímavosť

Objavujte mesto Prešov so Šariš CARD

Informácie

Festival umenia FESTUM Prešov 2023

Informácie

Poklady regiónu

InformácieTip na podujatie

Prázdninové potulky s kronikárom 2022