Objavovanie Prešova

OBJAVOVANIE PREŠOVA: Prešovské NAJ

Ako každý rok, aj tentoraz Vás pri príležitosti svetového dňa sprievodcov cestovného ruchu pozývame na bezplatnú prehliadku mesta, určenú všetkým, ktorí majú chuť prvý či stýkrát objavovať Prešov. 

Kráľovské mesto Prešov má bohatú históriu plnú nevšedných momentov a množstvo jedinečných pamiatok, ktoré pokojne môžeme označiť ako NAJ.

Viete, kde je najnenápadnejšia pamiatka, najlegendárnejšie plátno, najstarší kláštor, kostol, škola, múzeum, kino alebo najexotickejší strom v Prešove? Poznáte najkurióznejší prípad kata, autora najriskantnejšieho či najsladšieho objavu? Kto bol najsvetovejším bankárom a kto najslávnejším fotografom? Ktorý dom má najskvostnejšiu fasádu a ktorá kaviareň bola najlepšia v hornom Uhorsku? Kedy sa odohral najkrvavejší súd a kedy mesto zasiahla najničivejšie epidémia?


Odpovede na tieto otázky sa dozviete v sobotu 23. februára 2019 o 14:00 pred MIC na Hlavnej 67 v Prešove. Sprevádzať bude Andrea Sivaničová.

MIC

Mestské informačné centrum v Prešove poskytuje všetkým svojim návštevníkom komplexné, presné a atraktívne informácie a je spoľahlivým a obľúbeným miestom prvého kontaktu návštevníka s regiónom.
Podobné novinky
Objavovanie Prešova

OBJAVOVANIE PREŠOVA: Historické kníhkupectvá

HistóriaObjavovanie Prešova

OBJAVOVANIE PREŠOVA: Z osady mestom

HistóriaObjavovanie Prešova

OBJAVOVANIE PREŠOVA: Dynastia Divaldovcov

Objavovanie Prešova

OBJAVOVANIE PREŠOVA: Prešovské čierne diery

Stojí za prečítanie...
OBJAVOVANIE PREŠOVA: Dynastia Divaldovcov