Iva Bittová

Srdečne Vás pozývame na sólový koncert IVY BITTOVEJ,
na ktorý ste sa tešili už v marci a ktorý sme presunuli na októbrový termín.

Invenčnú umelkyňu, no najmä všestrannú muzikantku Ivu Bittovú netreba špeciálne predstavovať. Jej projekty vždy vzbudia pozornosť svojou jedinečnosťou, autentickosťou, prekračovaním hraníc žánrov. Sama hovorí, že živý kontakt s publikom je pre ňu to najpodstatnejšie… A na pódiu si ju nevieme predstaviť bez huslí.

“Sú moje druhé ja, môj profesor hudby i spevu. Bez nich neurobím ani krok a keď ich z nejakých dôvodov nemám pri sebe, tak mám taký neurčitý pocit, že nie som celistvá. Každodenná komunikácia s husľami je pre mňa veľmi dôležitá, je pre mňa bytostne dôležité si každý deň zahrať. Keď po nich ráno siahnem a zahrám si, hneď viem, v akom som psychickom rozpoložení. A ak mi je zle, tak mi dokážu deň napraviť. Tým, že hrať na husle je veľká drina a chce to obrovskú disciplínu, tak síce chcú od vás veľa energie, ale vám ju aj dokážu vrátiť a zlepšiť život.”

V biografii na svojej webovej stránke píše:
„Prošla jsem mnoha hudebními žánry od alternativy přes jazz, rock, klasickou hudbu včetně hostování v opeře /role Dony Elviry W.A.Mozart/. Dodnes se hledá pojmenování mého hudebního jazyka, který je pro mnohé naprosto originální. Mé skladby a kompozice vznikají z podnětu všedního života. Důležité je ticho a ničím nerušená pozitivní atmosféra, která se do hudby vtiskne.
Housle mne provázejí a usměrňují celý můj život, obtížná technická cvičení mi dodávají řád, jistotu, a odhalují mé vnitřní pochybnosti. Jsou zrcadlem mých vnitřních snů a představ, které nesnesou povrchnost. Má komunikace je založena na vibraci a rezonanci zvuku houslí a hlasu. Jejich souzněni mne vede k dokonalosti, i když vím, že cesta k ní je nekonečná.“

Vstupenky na koncert je možné kúpiť cez internetový predaj na našej webovej stránke
alebo osobne vo VIOLE od septembra 2020.
Lístky je možné zakúpiť elektronicky priebežne, najneskôr v deň pred konaním podujatia do 24.00 hod.
V deň konania podujatia je možné zakúpiť vstupenky hodinu pred začiatkom alebo v kaviarni VIOLY, počas otváracích hodín.

Dátum

07 okt 2020
Expirované

Čas

19:00

Vstupné

20 € predpredaj / 22 € v deň koncertu

Miesto konania

Divadlo VIOLA
Divadlo VIOLA
Tkáčska 2, 080 01 Prešov
Web
https://www.violapresov.sk
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac