Filmový festival POCITY FILM 2019

17:00 h │ Cinemax
TEL AVIV V PLAMEŇOCH (POCITY SUSEDOV)
/Tel Aviv Boeret, IL / LU / BE / FR, 2018, 97 min, r. Sameh Zoabi/
Salam musí každý deň na ceste do práce prejsť cez izraelskú kontrolu. Keď sa kontrolujúci vojak dozvie, že Salam pracuje na populárnej televíznej soap opere s romanticko-špionážnou zápletkou, začne mu navrhovať, ako by mal ďalší dej vyzerať. Salam vďaka jeho nápadom povýši z poskoka na scenáristu, ale ocitne sa aj uprostred sporu o to, ako by mal seriál skončiť. Komédia z regiónu plného napätia ponúka trochu iný pohľad na izraelsko-palestínsky konflikt.

19:00 h │ Cinemax
MOJE DCÉRY KRAVY (PROFIL: KINGA DĘBSKA) ZA OSOBNEJ ÚČASTI REŽISÉRKY
/Moje córki krowy, PL, 2015, 88 min, r. Kinga Dębska/
Sesterská láska je utópia. Vzťah Marty a Katky je založený na vynútenom trávení času s rodinou, ktorá sa skladá v podstate z navzájom si cudzích ľudí. Obe ženy sa už od detstva nemali príliš v láske. Líšia sa vo všetkom – od spoločenského postavenia po vkus či vieru v nadprirodzené sily. Neočakávané ochorenie ich matky ich vytrhne z doterajšieho života. Na sestry čakajú hádky, ironické poznámky a úplná absencia pochopenia. Neskoršia choroba otca spôsobí ďalší zvrat, ktorý sestry budú musieť prekonať samy dve, bez cudzej pomoci. Vo filme Moje dcéry kravy nie je priestor pre melodramatické epizódy uistením o “sile rodných sestier”. Rodinná tragédia spočívajúca v chorobe najbližších osôb neprináša katarziu. Film Kingy Dębskej je silný vďaka skvelému scenáru a hereckému duetu Agata Kulesza – Gabriela

21:00 h │ Cinemax
BEATS (POCITY ZO SVETA)
/Beats, VB, 2019, 101 min, r. Brian Welsh/

Rok 1994, malé mesto v strednom Škótsku. Najlepších kamarátov Johnna a Spannera spája od detstva pevné puto. Keď sa ocitnú na prahu dospelosti, ich životné cesty sa rozdelia. Johnno sa aj s rodinou sťahuje do peknej štvrte iného mesta a Spanner musí čeliť neistej budúcnosti v zapadákove. Ale blížiace sa leto bude iné – ako pre nich, tak pre celú krajinu – Británia zažíva explóziu freeparty scény a zrod najväčšieho kontrakultúrneho hnutia mládeže v tej dobe. Obidvaja túžia po dobrodružstve a úniku a rozhodnú sa pre poslednú spoločnú akciu a vyrazia na nelegálnu rave party. Ukradnú peniaze Spannerovmu staršiemu bratovi a pod vedením D-Manna, DJ-a z pirátskej rozhlasovej stanice, vstúpia do podsvetia charakterizovaného anarchiou, slobodou a priamym stretom s poriadkovou službou. Beats rozpráva univerzálne platný príbeh o dospievaní odohrávajúci sa na pozadí hudby, ktorá je rovnako eklektická a elektrizujúca ako scéna, z ktorej sa zrodila. Ale je to najmä príbeh o priateľstve, vzdore a neodolateľnej sile mladosti.

Dátum

08 okt 2019
Expirované

Čas

17:00

Miesto konania

CINEMAX Prešov (OC MAX)
Vihorlatská 2/A, 080 01 Prešov-Sekčov

Organizátor

Festival POCITY
Email
pocity.akreditacia@gmail.com
Web
http://www.pocityfilm.sk
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac