Fotograf Dávid Tešinský

Galéria v Caraffovej väznici vás opäť pozýva na zaujímavé podujatie. Môžete sa stretnúť s uznávaným českým fotografom Davidom Tešinským, ktorý v Prešove predstaví svoje diela.

Komentovaná prehliadka s autorom sa uskutoční 14. októbra 2019 o 16.00 hod. v Galérii Caraffka.

Výstava, ktorá potrvá do 30.10. 2019, predstaví kolekciu troch desiatok fotografií z Těšínského rôznych reportáží z domova aj zo sveta. Každá je silným príbehom, silnou emóciou, drsnou výpoveďou o svete.

David Těšínský patrí k najmladšej generácii českých fotografov. Fotiť začal na strednej škole a za svoju prácu už niekoľkokrát získal cenu Czech Press Photo. Jeho fotky publikovali známe médiá ako  The Guardian, VICE, The Sun alebo Le Monde.

Davidove reportáže zachytávajú príbehy ľudí z celého sveta. Vidíme ich v bežnom živote, často v drsných podmienkach alebo priam vo vojnových konfliktoch. Svojimi fotografiami chce zabíjať stereotypy a otvárať oči, a tak urobiť tento svet lepším miestom. Hraničné emócie podčiarkuje krikľavosť farieb.

Najsilnejšími sériami sú reportáže o vyháňačoch diabla v Etiópii, o ukrajinských vojačkách, o komunite pojedačov psov v Ázii, o divokých mejdanoch v iránskej púšti a mnohé ďalšie.

Hľadáčik Těšínského objektívu priťahujú rôzne subkultúry – sérioví vrahovia, americkí raperi, jamajskí rastafariáni, narkomani, hendikepovaní – ktorým sa vie prispôsobiť a vďaka tomu získať intímne snímky ich každodennosti.

 

Dátum

30 okt 2019
Expirované

Čas

16:00

Miesto konania

Caraffova väznica
Caraffova väznica
Floriánova 2, 080 01 Prešov
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac