Šarišanček – Vitaj doma!

PKO Čierny orol Prešov vás pozýva na spoločný koncert detských folklórnych súborov Šarišanček z Detroitu (USA) a Šarišanček z Prešova (SVK). Uskutoční sa 11. júla 2019 o 18.00 v Kine Scala na Masarykovej ulici.

Detská folklórna skupina ŠARIŠANČEK z Detroitu (Michigan, USA) bola založená v apríli 1994 v malej komunite Slovenských katolíkov s cieľom zachovať si dedičstvo našich praotcov. Tanec a spev sú jedinečné prostriedky na náuku a vyjadrenie lásky našej materinskej zeme.

Počas existencie tejto skupiny sa v nej vystriedali stovky detí, ktoré boli nielen slovenského pôvodu, ale aj z rôznych národnostných skupín. Početné vystúpenia týchto detí obveselili mnohých divákov. V súčasnej dobe v skupine vystupuje aj tanečníčka, ktorej praprateta prišla do Ameriky ešte loďou cez Ellisov ostrov. A tak, vďaka Bohu a vytrvalej dobročinnej práci mnohých dobrovoľníkov, tento roku súbor pod vedením Daniely Grisákovej slávi 25-ročné jubileum.

Detský folklórny súbor ŠARIŠANČEK z Prešova vznikol v marci 1986 a v súčasnosti má približne 90 členov vo veku od 6 rokov. Zásluhou skúsených pedagógov sa z kolektívu stalo kvalitné umelecké teleso schopné interpretovať technicky náročné programové čísla. Vzorne reprezentuje mesto Prešov a šarišský región na mnohých súťažných prehliadkach, festivaloch, tiež účinkoval v rozhlase, televízii, 32x účinkoval v zahraničí a pripravil 6 celovečerných programov. Deti z DFS Šarišanček tvoria prirodzenú základňu pre FS Šarišan, ale aj iné tanečné a folklórne kolektívy.

Dátum

11 júl 2019
Expirované

Čas

18:00

Vstupné

4 €

Miesto konania

Kino SCALA
Kino SCALA
Masarykova 7, 080 01 Prešov
Kategórie

Organizátor

PKO Prešov
PKO Prešov
Tel.:
+421517723741
Email
sekretariatpko@gmail.com
Web
http://www.pkopresov.sk
QR Code

Najbližšie podujatia

V najbližšej dobe sa na tomto mieste nekoná žiadne podujatie.
Zobraziť viac