InformácieTip na výlet

Pomáhame s orientáciou turistom

Mesto Prešov a v jeho okolí ležiaca Šarišská vrchovina s Braniskom môžu byť váš ďalší turistický cieľ. Okrem turistiky, vám tento región ponúka mnoho ďalších možností čo vidieť, navštíviť a zažiť. Pri plánovaní cesty na Šarišskú vrchovinu by ste nemali opomenúť Šarišský hrad, ktorý patrí k najrozsiahlejším stredovekým hradom na Slovensku. Týmto územím prechádza aj červeno značená Cesta hrdinov Slovenského národného povstania. Ak hľadáte kľud a pohodu nemali by ste vynechať malebné Branisko odkiaľ je vidno až na Vysoké Tatry.

Nedávno vyšla nová, pomaly už legendárna aktualizovaná mapa č. 115 Šarišská vrchovina – Branisko z dielne Vojenského kartografického ústavu. Okrem turistických trás v nej nájdete samozrejme aj trasy, ktoré sú určené cyklistom. Sme hrdí, že sme mohli byť súčasťou tejto aktualizácie a toto pekné dielo aj podporiť. Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku a mnohé doplňujúce informácie. Turistická a cyklistická mapa VKÚ TM 115 Šarišská vrchovina – Branisko vychádza v klasickej mierke 1 : 50 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84. Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené klasickou metódou ručne. Táto mapa je označená číslom 115 (TM 115) a toto je jej piate vydanie. Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý bol zachovaný, ako aj päť jazyčné popisky. Túto mapu si môžete zakúpiť v našom Mestskom informačnom centre.

Turistom, ktorí sa vydajú do našich mestských lesov pomôžeme s orientáciou tiež. V spolupráci s Technickými službami mesta Prešov dala naša Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Šariš dokopy štyri nové informačné stojany, na ktoré sme nainštalovali turistické mapy. Tieto stojany nájdete na Malkovskej hôrke, na Borkúte, v lokalitách Tri jarky a Nad Vrábľovou. S financovaním tejto aktivity nám pomohla Krajská organizácia CR Severovýchod Slovenska a Ministerstvo dopravy a výstavby SR, za čo im srdečne ďakujeme!

MIC

Mestské informačné centrum v Prešove poskytuje všetkým svojim návštevníkom komplexné, presné a atraktívne informácie a je spoľahlivým a obľúbeným miestom prvého kontaktu návštevníka s regiónom.
Podobné novinky
InformácieZaujímavosť

Objavujte mesto Prešov so Šariš CARD

Informácie

Festival umenia FESTUM Prešov 2023

InformácieTip na výletZaujímavosť

Výstup na vežu Konkatedrály

Informácie

Poklady regiónu